Artykuły Poznaj Petersburg

Cześć! Jesteś tu po raz pierwszy?


Z publikowanych artykułów dowiesz się, jak zorganizować swój wyjazd do Petersburga bez wizy oraz m.in. co warto zobaczyć na miejscu. Dzielimy się swoimi doświadczeniami z wyjazdów.

 

Dzięki newsletterowi nie przegapisz nowych wpisów. Zapisz się już teraz.

Zobacz polecane artykuły:

Najbardziej wartościowe informacje na początek Twojej przygody z Petersburgiem

Poznaj Petersburg:

e-Viza do Rosji – wszystko, co powinieneś wiedzieć

e-Viza do Rosji – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Media huczą w ostatnich dniach o elektronicznych wizach do Rosji. Mają być one znacznym ułatwieniem dla turystów, którzy planują zwiedzanie Petersburga i Obwodu Leningradzkiego – czy faktycznie tak będzie?

Poznaj bliżej dzielnice Petersburga

Poznaj bliżej dzielnice Petersburga

Petersburg jest drugim pod względem wielkości miastem w Rosji. To miejsce z bogatą historią, które jest niezwykle atrakcyjne turystycznie. Jakie dzielnice Petersburga zasługują na szczególną uwagę? 

Petersburg – Miasto Białych Nocy

Petersburg – Miasto Białych Nocy

Petersburg bez wątpienia należy do najpiękniejszych miast w Rosji, a nawet na całym świecie. Turystów zachwyca między innymi swoim bogactwem, zabytkami, sztuką i przepychem. Od końca maja do połowy lipca trwają tu Białe Noce, które sprawiają, że miasto to nabiera jeszcze bardziej tajemniczego i romantycznego charakteru. Tu słońce nie zasypia, więc i miasto tętni nocnym życiem.

Rezolucja RF nr 397 rządu Federacji Rosyjskiej

Rezolucja RF nr 397 rządu Federacji Rosyjskiej

Turyści dzielą się na dwie grupy. Pierwszą z nich stanowią osoby, które korzystają wyłącznie z usług biur podróży. Druga grupa natomiast to turyści, którzy wolą samodzielnie organizować swoje wyjazdy i zawsze chodzą własnymi ścieżkami. Jeśli należysz do tych wycieczkowiczów, którzy preferują zwiedzanie na własną rękę, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Rezolucja rządu RF nr 397 umożliwia turystom bezwizowe zwiedzanie Petersburga!

Ceny w Petersburgu

Ceny w Petersburgu

Wielu turystów rozważających wyjazd do Petersburga obawia się rosyjskich cen i kosztów całej wycieczki. Sama wycieczka nie musi mocno nadszarpnąć domowego budżetu, o ile zaplanujemy ją z głową. Ceny w Petersburgu w większości przypadków bardzo zbliżone są do tych w Warszawie.

Alternatywa dla wizy – zwiedzaj Petersburg bezwizowo!

Alternatywa dla wizy – zwiedzaj Petersburg bezwizowo!

Jeśli marzysz o zwiedzaniu Petersburga, ale czas i koszty wyrabiania wizy Cię przerażają, możesz skorzystać z oferty bezwizowego zwiedzania miasta. To bardzo ciekawa alternatywa dla wizy, z której korzysta coraz więcej turystów w grupach zorganizowanych, a także turystów, którzy podróżują na własną rękę.

Płyniemy do Petersburga  - port w Helsinkach

Płyniemy do Petersburga - port w Helsinkach

Rejs promem z Helsinek do Petersburga to jedna z najchętniej wybieranych przez turystów tras morskich. Port w Helsinkach należy do czołówki najbardziej uczęszczanych portów w całej Europie. W stolicy Finlandii zdecydowanie warto zatrzymać się choć na chwilę, by zobaczyć jej największe atrakcje turystyczne.

Kiedy słońce nie śpi, Petersburg także nie zasypia

Kiedy słońce nie śpi, Petersburg także nie zasypia

Petersburg zachwyca o każdej porze roku, jednak to właśnie okres od końca maja do połowy lipca jest najchętniej wybierany przez wielu wycieczkowiczów, ze względu na Petersburskie Białe Noce. To magiczny czas, gdy zmierzch i świt stają się niemal jednością, a nocne życie zaspokaja potrzeby spragnionych rozrywki turystów.

Armatorzy St. Peter Line czy Moby?

Armatorzy St. Peter Line czy Moby?

Do Petersburga można dostać się różnymi środkami transportu, jednak przy większości z nich konieczne będzie wcześniejsze wyrobienie wizy. Turyści, którzy chcą skorzystać z bezwizowego zwiedzania Petersburga, powinni wybrać rejs w obie strony promem. St. Peter Line czy Moby - jakiego armatora należy wybrać? Tu rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!

Petersbur bez wizy logo białe

Zapisz się do newslettera! Dowiesz się o nowych artykułach i super promocjach na promy.