Artykuły Poznaj Petersburg

Cześć! Jesteś tu po raz pierwszy?


Z publikowanych artykułów dowiesz się, jak zorganizować swój wyjazd do Petersburga bez wizy oraz m.in. co warto zobaczyć na miejscu. Dzielimy się swoimi doświadczeniami z wyjazdów.

 

Dzięki newsletterowi nie przegapisz nowych wpisów. Zapisz się już teraz.

Zobacz polecane artykuły:

Najbardziej wartościowe informacje na początek Twojej przygody z Petersburgiem

Poznaj Petersburg:

Życie nocne w Petersburgu

Życie nocne w Petersburgu

Po długim zwiedzaniu w ciągu dnia, każdy marzy o odpoczynku. Jedni zostają w pokojach, korzystają ze spa lub innych dogodności hotelowych, a drudzy wolą odkryć miasto nocą i udać się do kilku lokalnych barów. Jeśli wybieracie się do Petersburga pierwszy raz i nie za bardzo wiecie, gdzie się udać, by nie pożałować, przedstawiamy Wam kilka propozycji wartych uwagi!

5 najlepszych hoteli w Petersburgu

5 najlepszych hoteli w Petersburgu

Jest wiele obiektów, które znane portale proponują na wypoczynek. My przedstawimy według nas 5 najlepszych hoteli w Petersburgu, które z pewnością polecilibyśmy nawet najbardziej wybrednemu podróżnikowi.

e-Viza do Rosji – wszystko, co powinieneś wiedzieć

e-Viza do Rosji – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Media huczą w ostatnich dniach o elektronicznych wizach do Rosji. Mają być one znacznym ułatwieniem dla turystów, którzy planują zwiedzanie Petersburga i Obwodu Leningradzkiego – czy faktycznie tak będzie?

Petersburg – co i gdzie zjeść?

Petersburg – co i gdzie zjeść?

Jadąc gdziekolwiek na wakacje stajemy przed jednym z najważniejszych pytań. Gdzie zjeść? Wiadomo, że chcemy jak najwięcej zobaczyć, marzą nam się długie spacery i nie zawsze chcemy wydawać pieniądze w hotelowej restauracji, gdy za jego murami jest tyle pięknych i wartych zobaczenia miejsc. Z pomocą mogą przyjść aplikacje czy też strony z ocenami restauracji w pobliżu, ale zamiast przeszukiwać kolejne strony, przeczytajcie lepiej naszej propozycje.

Architektura Petersburga

Architektura Petersburga

Żadne miasto nie ma jednej, konkretnej architektury. Wszystko zależne jest od rozwoju, zmian i ewolucji stylów, które bardzo często w ostatecznym rozrachunku się mieszają. Architektura Petersburga to kalejdoskop budownictwa – od baroku po sowietyzm, od neoklasycyzmu po styl modernistyczny.

Rezolucja RF nr 397 rządu Federacji Rosyjskiej

Rezolucja RF nr 397 rządu Federacji Rosyjskiej

Turyści dzielą się na dwie grupy. Pierwszą z nich stanowią osoby, które korzystają wyłącznie z usług biur podróży. Druga grupa natomiast to turyści, którzy wolą samodzielnie organizować swoje wyjazdy i zawsze chodzą własnymi ścieżkami. Jeśli należysz do tych wycieczkowiczów, którzy preferują zwiedzanie na własną rękę, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Rezolucja rządu RF nr 397 umożliwia turystom bezwizowe zwiedzanie Petersburga!

Galeria sztuki w Petersburgu – czym jest KGallery?

Galeria sztuki w Petersburgu – czym jest KGallery?

Wśród pięknych, wielkich muzeów na rosyjskiej mapie, trzeba też wspomnieć, że czasem najlepsze okazy można znaleźć w prywatnych zbiorach. A gdy mamy do nich dostęp, bez wahania powinniśmy je zobaczyć.

Co warto zobaczyć? 5 ciekawych miejsc na mapie miasta Petersburg

Co warto zobaczyć? 5 ciekawych miejsc na mapie miasta Petersburg

Jadąc na wakacje, zawsze zadajemy sobie pytanie – co zobaczyć? Co jest warte naszego czasu? Odpowiedzi zazwyczaj szukamy w Internecie, wyszukując atrakcji, obiektów historycznych czy kulturalnych. My postanowiliśmy pokrótce przedstawić 5 ciekawych miejsc na mapie miasta Petersburg, które zwróciły nasza uwagę i zachęcić do ich odwiedzenia.

Płyniemy do Petersburga  - port w Helsinkach

Płyniemy do Petersburga - port w Helsinkach

Rejs promem z Helsinek do Petersburga to jedna z najchętniej wybieranych przez turystów tras morskich. Port w Helsinkach należy do czołówki najbardziej uczęszczanych portów w całej Europie. W stolicy Finlandii zdecydowanie warto zatrzymać się choć na chwilę, by zobaczyć jej największe atrakcje turystyczne.

Petersbur bez wizy logo białe

Zapisz się do newslettera! Dowiesz się o nowych artykułach i super promocjach na promy.