Alternatywa dla wizy – zwiedzaj Petersburg bezwizowo!

Alternatywa dla wizy – zwiedzaj Petersburg bezwizowo!

Jeśli marzysz o zwiedzaniu Petersburga, ale czas i koszty wyrabiania wizy Cię przerażają, możesz skorzystać z oferty bezwizowego zwiedzania miasta. To bardzo ciekawa alternatywa dla wizy, z której korzysta coraz więcej turystów w grupach zorganizowanych, a także turystów, którzy podróżują na własną rękę.

Bez wizy, ale zgodnie z prawem

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, bezwizowe zwiedzanie Petersburga jest jak najbardziej możliwe. Alternatywa dla wizy jest prosta - wystarczy spełnić kilka warunków, a można poznać to przepiękne miasto, bez wcześniejszego ubiegania się o pozwolenie. Przede wszystkim należy dostać się do Petersburga, a następnie wydostać się z niego drogą morską, czyli na pokładzie promu. Należy również pamiętać, że nie można przebywać na terytorium Rosji dłużej niż 72 godziny i trzeba być członkiem zorganizowanej grupy wycieczkowej.

Dlaczego warto zwiedzać Petersburg bez wizy?

Jest to przede wszystkim znacznie tańsza, szybsza, wygodniejsza i mniej problematyczna opcja na poznanie tego niesamowitego miasta. Jeśli planujemy standardowy wyjazd do Petersburga, będziemy musieli poświęcić wiele czasu na dopełnienie formalności w konsulacie, co zwykle wiąże się z kilkukrotnym uzupełnianiem i poprawianiem wniosków. Jeśli lubisz spontaniczność i wycieczki „z marszu” – możesz zapomnieć o tradycyjnym zwiedzaniu Petersburga i Petersburg Bez Wizy jest zdecydowanie dla Ciebie. Alternatywa dla wizy to również znaczne oszczędności w budżecie. Wyrabianie wszystkich potrzebnych do przekroczenia granicy dokumentów to koszty, które zdecydowanie lepiej przeznaczyć na bilety na wiele niesamowitych atrakcji Petersburga.

Alternatywa dla wizy w Petersburgu – krok po kroku

Bezwizowe zwiedzanie Petersburga należy rozpocząć na pokładzie promu armatora St. Peter Line, który od 2016 roku współpracuje z Moby Lines i organizuje wycieczki umożliwiające turystom zwiedzanie Petersburga wyłącznie z paszportem. Bilet na rejs i wszystkie formalności możesz załatwić z domu – za pośrednictwem naszej strony. Aby stać się członkiem zorganizowanej grupy wycieczkowej, należy wykupić bilet autobusowy City Bus Tour. Jest to autobus wycieczkowy, który zabierze Cię w podróż do największych atrakcji Petersburga. W każdej chwili możesz oczywiście z autobusu wysiąść i kontynuować zwiedzanie na własną rękę. Możesz również do autobusu powrócić, w ramach ważności jednego biletu. Ostatni krok to rezerwacja noclegu – nie musisz spać na pokładzie, możesz zaoszczędzić sporo czasu i wybrać zakwaterowanie w jednym z polecanych hoteli, w których będziesz mógł wypocząć po dniu pełnym wrażeń.