Armatorzy St. Peter Line czy Moby?

Armatorzy St. Peter Line czy Moby?

Do Petersburga można dostać się różnymi środkami transportu, jednak przy większości z nich konieczne będzie wcześniejsze wyrobienie wizy. Turyści, którzy chcą skorzystać z bezwizowego zwiedzania Petersburga, powinni wybrać rejs w obie strony promem. St. Peter Line czy Moby - jakiego armatora należy wybrać? Tu rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!

St. Peter Line czy Moby Lines?

Wielu turystów, którzy pierwszy raz planują promową wycieczkę do Petersburga zastanawia się, jakiego armatora należy wybrać - St. Peter Line czy Moby? W Internecie nie jest to jednoznacznie wytłumaczone, przez co można wpaść w konsternację, dlatego rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

St. Peter Line to operator promowy z Petersburga, który jest znany i ceniony nie tylko przez turystów rosyjskich, ale i zagranicznych. Jako jedyny posiada on zezwolenie od rosyjskich władz na organizowanie pakietów turystycznych umożliwiających turystom zagranicznym bezwizowe zwiedzanie Petersburga. Moby Lines to natomiast włoski operator promowy, który oferuje połączenia głównie w basenie Morza Śródziemnego, między Włochami, Francją oraz wyspami: Elba, Sardynia i Korsyka.

Moby SPL = St. Peter Line + Moby Lines

St. Peter Line czy Moby? Jedno i drugie. Moby SPL (a konkretnie: Moby St. Peter Line) powstało w 2016 r. w wyniku podpisanej współpracy między firmą St. Peter Line i włoskim operatorem promowym Moby Lines. To właśnie na mocy tej współpracy powstała nowa oferta wycieczkowa, łącząca włoską kulturę i rosyjską gościnność. Przewoźnik operuje promem Princess Anastasia i oferuje rejsy na trasie Petersburg-Helsinki-Sztokholm-Tallin, a także Helsinki-Petersburg. Prom mieści 2500 pasażerów, posiada ponad 850 kabin i może pomieścić 580 samochodów.

Bezwizowe zwiedzanie Petersburga z Moby SPL

Turyści korzystający z wycieczek Moby SPL mają możliwość bezwizowego zwiedzania Petersburga, do którego wpłynąć mogą na pokładzie promu Princess Anastasia. Swoją podróż można rozpocząć ze Sztokholmu w Szwecji, Helsinek w Finlandii lub Tallina w Estonii. Moby SPL to bezpieczna i jednocześnie wygodna żegluga, podczas której można skorzystać z wielu atrakcji. Na promie turyści z pewnością nie będą się nudzić. Koncepcja samego rejsu nawiązuje do kultury śródziemnomorskiej i niesamowitego uroku Włoch, co widoczne jest również w doskonałej kuchni. Można tu zrobić zakupy w atrakcyjnych cenach, odwiedzić restauracje, bary, strefę SPA, kasyno, a także skorzystać z atrakcji wieczornych, jak dyskoteki, karaoke czy koncerty na żywo.