Ceny w Petersburgu

Ceny w Petersburgu

Wielu turystów rozważających wyjazd do Petersburga obawia się rosyjskich cen i kosztów całej wycieczki. Sama wycieczka nie musi mocno nadszarpnąć domowego budżetu, o ile zaplanujemy ją z głową. Ceny w Petersburgu w większości przypadków bardzo zbliżone są do tych w Warszawie.

Koszty wycieczki do Petersburga
Wyjazd do Rosji i zwiedzanie Miasta Białych Nocy wcale nie muszą nadszarpnąć domowego budżetu. Jedną z najkorzystniejszych cenowo i jednocześnie najbardziej komfortowych opcji zwiedzania Petersburga jest wycieczka promowa, umożliwiająca bezwizowe zwiedzanie tego pięknego miasta. Przede wszystkim eliminowana jest tutaj cena wyrobienia wizy oraz prowizja biura podróży, a także ukryte koszty dodatkowe, jak choćby obowiązkowe ubezpieczenie. Dla przykładu ceny biletów promowych w kabinie 2-osobowej zaczynają się zaledwie od 90 Euro za rejs Helsinki — St. Petersburg — Helsinki.

Jakie są ceny w Petersburgu?
Podstawową walutą w Petersburgu jest rubel. Koszty wycieczki do Petersburga zależą w dużej mierze od nas samych oraz od budżetu, który zaplanujemy na wyjazd. Ceny w Petersburgu nie odbiegają znacząco od tych, które obowiązują w większych miastach Polski, jednak należy mieć na uwadze, że mogą być one skrajnie różne, zależnie od miejsca, w jakie trafimy. Pojedynczy przejazd metrem to koszt 45 rubli. Alternatywą jest oczywiście City Bus Tour – bilet kosztuje 25 E i jest ważny przez 24 godziny. Jeśli chodzi o wyżywienie, popularnością w Petersburgu cieszą się odpowiedniki polskich barów mlecznych – tu można zwykle zjeść smacznie i niedrogo – posiłek dwudaniowy w takich miejscach może nie przekroczyć 10 zł. Możemy również wybrać posiłek w niedrogiej restauracji, którego koszt to około 30 zł lub restaurację średniej klasy, gdzie za obiad zapłacimy ok. 50-60 zł. Oczywiście w miejscach szczególnie atrakcyjnych turystycznie ceny naturalnie są wyższe

Zwiedzamy Petersburg – ceny
Zwiedzanie Wenecji Północy nie jest przesadnie drogie – ceny w Petersburgu, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne w większości przypadków są dość przystępne. Wstęp do Muzeum Ermitaż kosztuje np. 700 RUB, jednak w pierwszy czwartek miesiąca można zwiedzać to miejsce za darmo. Warto ponadto zabrać ze sobą legitymację studencką, która uprawnia do wielu zniżek w mieście Petersburg. Ceny wstępu do większości atrakcji turystycznych nie są wygórowane, jednak przy ograniczonym budżecie warto wybrać wyłącznie te miejsca, które szczególnie nas interesują. Cerkiew Krwi zwiedzimy np. za 250 RUB, podobnie jak Sobór Św. Izaaka. Rejs petersburskimi kanałami to koszt około 350 RUB, a wszystkie atrakcje Twierdzy Pietropawłowskiej zwiedzimy za 600 RUB. Należy również zaznaczyć, że wiele atrakcji tego pięknego miasta można np. zobaczyć za darmo – wystarczy wiedzieć, gdzie szukać.