Darmowe atrakcje Petersburga

Darmowe atrakcje Petersburga

Petersburg to bez wątpienia niesamowite miasto, które urzeka turystów swoją architekturą, zabytkami, przepychem i dziełami sztuki. To również miasto Białych Nocy, 40 Wysp, pięknych parków, niesamowitych kanałów oraz wspaniałych mostów. Wiele atrakcji tego zapierającego dech w piersiach miasta można zwiedzać bezpłatnie. Jakie są darmowe atrakcje Petersburga, które koniecznie powinieneś zobaczyć?

Zwiedzanie Petersburga za darmo

Petersburg to przede wszystkim miasto kanałów, mostów i wysp, które w większości możesz podziwiać za darmo. Zwiedzanie Petersburga, bez spaceru wzdłuż kanałów, odwiedzania licznych jego wysp i wysepek, a także podziwiania mostów i widoków z nich, to po prostu nie jest zwiedzanie! Niesamowitą i to darmową atrakcją Petersburga jest między innymi nocne podziwianie podnoszących się mostów zwodzonych, które są tak pięknie oświetlone, że robią na turystach ogromne wrażenie. Możesz oczywiście wybrać płatną wycieczkę w tym celu, ale możesz również ustawić się za darmo w odpowiednim miejscu miasta i po prostu podziwiać widok przed sobą. Od początku czerwca do połowy lipca w Petersburgu można zachwycać się również Białymi Nocami, gdzie rozświetlone petersburskie niebo przechodzi bezpośrednio ze zmierzchu w brzask. To niesamowita atrakcja, za którą płacić nie musisz, bo natura nie daje przecież biletów na swoje niesamowite zjawiska. Inne darmowe atrakcje Petersburga? Odwiedź koniecznie również liczne petersburskie parki, których niesamowity klimat z pewnością Cię uwiedzie.

Inne darmowe atrakcje Petersburga

W Petersburgu zabytki i niesamowite dzieła architektury spotkasz wszędzie. Oczywiście możesz zwiedzać je od wewnątrz, z biletem, jednak już podziwianie ich z zewnątrz to ogromne przeżycie. Takich darmowych atrakcji Petersburga nie brakuje. Należy do nich np. wejście na teren twierdzy Petersburskiej, czyli Fortecy Piotra i Pawła. Warte uwagi jest również najgłębsze na świecie metro, którego architektura, rozległe żyrandole, niesamowite sklepienia i płaskorzeźby po prostu trzeba zobaczyć. Za przejazd metrem trzeba będzie zapłacić – ale stacje możesz zwiedzać za darmo. Sobór Kazański to kolejne polecane przez nas miejsce, jeśli chodzi o darmowe atrakcje Petersburga – tu za wstęp nie płacisz nic. Jeśli jesteś studentem, możesz za darmo zwiedzić wiele muzeów, w tym również Ermitaż, ale będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość, by swoje odstać w kolejce do kas. Ponadto w każdy pierwszy czwartek miesiąca również turyści indywidualni mogą zwiedzać Ermitaż za darmo, za czym podążają również inne muzea, które w wybrane dni miesiąca oferują turystom znaczne zniżki lub zwiedzanie za darmo.