Jak zwiedzać Petersburg z pomocą City Bus Tour?

Jak zwiedzać Petersburg z pomocą City Bus Tour?

Petersburg jest jednym z tych miast w Rosji, którym warto poświęcić szczególną uwagę m.in. ze względu na ciekawą historię oraz liczne atrakcje turystyczne. Abyś mógł zwiedzać miasto bezwizowo, musisz zostać uczestnikiem zorganizowanej grupy wycieczkowej. Polecaną formą zwiedzania tego niezwykle pięknego miasta bez wizy jest City Bus Tour, czyli autobus miejski. Jak wygląda zwiedzanie miasta z pomocą City Bus Tour oraz jakie ciekawe miejsca można poznać korzystając z przejazdu tym niezwykłym autobusem miejskim?

 

Petersburg bez wizy – jak zwiedzać miasto?

Petersburg najlepiej zwiedzać oczywiście pieszo. Niektóre fragmenty trasy warto jednak również poświęcić na komunikację miejską. Turyści mogą korzystać z wielu opcji transportu publicznego w Petersburgu, w tym z zachwycającego metra, gdzie podziwiać można również spektakularną architekturę stacji. Po mieście można poruszać się również rozbudowanym systemem tramwajów, trolejbusów, aquabusów i taksówek. Szczególnie polecaną przez nas formą zwiedzania miasta jest jednak City Bus Tour, czyli autobus miejski. Bilet na City Bus Tour możesz wykupić już na etapie rezerwowania biletu promowego – jest to najtańszy sposób na zwiedzanie Petersburga bezwizowo.

 

City Bus Tour

Wycieczka autobusem miejskim City Bus Tour to jedna z najwygodniejszych i jednocześnie najtańsza forma bezwizowego zwiedzania miasta. Autobusy kursują co 30 minut wprost z portu do centrum miasta, na Plac Św. Izaaka. Cały przejazd autobusem trwa dwie godziny, jednak bilet jest ważny przez 24 godziny i pozwala turystom wsiadać i wysiadać z autobusu bez ograniczeń na wszystkich przystankach w ramach ważności biletu. Koszt biletu to 25 € dla dorosłych i 12,5 € dla dzieci w wieku 0-12 lat.

 

Petersburg bez wizy - jakie atrakcje turystyczne czekają na trasie City Bus Tour?

Już na początku naszej wycieczki będziemy mogli podziwiać wspaniałe Państwowe Muzeum Sztuki Teatralnej i Muzycznej oraz przepiękny Teatr Aleksandryjski. Następnie będziemy mieli okazję obejrzeć z bliska słynne petersburskie teatry oraz muzea, w tym Muzeum Faberge oraz Teatr Lensoveta, a także liczne sale koncertowe. W trakcie zwiedzania naszej uwadze z pewnością nie umknie Teatr Aleksandryjski, będący najstarszym Rosyjskim Teatrem Narodowym. Warto wiedzieć, że zaprojektowana przez Carla Rossiego siedziba Teatru Aleksandryjskiego jest symbolem Petersburga, który jest rozpoznawalny niemal na całym świecie – któż nie chciałby jej zobaczyć?

Bus turystyczny w Petersburgu 

City Bus Tour - co jeszcze możemy zwiedzić w Petersburgu?

Kolejnym miejscem, które zwiedzimy podróżując z City Bus Tour jest Pałac Anichkov. To dawny Pałac Cesarski, który został zaprojektowany w Stylu Barokowym. Z czasem Pałac Anichkov stał się rezydencją Epoki Elżbietańskiej. W jego pobliżu znajduje się również most Anichkov, który jest magicznym miejscem, gdzie możemy pospacerować i podziwiać przepiękne widoki na rzekę Fontanka. Godnymi uwagi miejscami, które będziemy mieli okazję podziwiać, będą również liczne teatry, m.in. Teatr Michajłowski, Teatr Komedii Muzycznej oraz Państwowy Akademicki Teatr Dramatyczny w Petersburgu V.F. Komissarzhevskaya.

Petersburg jest magicznym miejscem, w którym na uwagę zasługują nie tylko teatry i pałace, ale również przepiękne kościoły, m.in. Kościół Rzymskokatolicki św. Katarzyny. Do innych atrakcji z pewnością zaliczyć można również kolumny rostralne, budynek Dwunastu Kolegiów, Pomnik Łomonosowa, Pomnik Mikołaja oraz Katedrę Św. Izaaka, będącą wspaniałym neoklasycystycznym punktem orientacyjnym.

Te i wiele innych ciekawych atrakcji turystycznych zobaczysz właśnie z City Bus Tour. Zarezerwuj bilet jeszcze dziś i pozwól nam poprowadzić Cię przez miasto! Poznaj Petersburg i jego niesamowite atrakcje!