Kiedy słońce nie śpi, Petersburg także nie zasypia

Kiedy słońce nie śpi, Petersburg także nie zasypia

Petersburg zachwyca o każdej porze roku, jednak to właśnie okres od końca maja do połowy lipca jest najchętniej wybierany przez wielu wycieczkowiczów, ze względu na Petersburskie Białe Noce. To magiczny czas, gdy zmierzch i świt stają się niemal jednością, a nocne życie zaspokaja potrzeby spragnionych rozrywki turystów.

Białe Noce w Petersburgu
Od końca maja do połowy lipca w Petersburgu można obserwować zjawisko Białych Nocy, które są szczególnie doceniane przez turystów. Najbardziej widowiskowy okres przypada na drugą połowę czerwca, kiedy dni trwają tu niemal 19 godzin. Przez pozostałe 5 godzin słońce jedynie lekko skrywa się za horyzontem, pozostawiając jasną, tajemniczą poświatę, która sprawia, że miasto nabiera romantyczności. Nie bez powodu Petersburskie Białe Noce często były tematem wielu poematów, obrazów, a także stanowiły tło dla wielu utworów literackich.

Nocne życie w Petersburgu
Letnie noce to czas, gdy Petersburg tętni życiem. Tu sen nikomu nie jest w głowie. Ulice, place, restauracje i kawiarnie są w tym czasie pełne ludzi. Nocą spotkać można tu nie tylko turystów, dla których Petersburskie Białe Noce to niesamowita atrakcja, ale również wielu miejscowych, którzy korzystają z licznych imprez nocnych, jakie oferuje w tym czasie miasto. O północy podziwiać można tu między innymi niesamowity spektakl otwierania mostów zwodzonych - to zachwycające widowisko, które bez wątpienia musi zobaczyć każdy turysta.

Imprezowe Petersburskie Białe Noce
Gdy słońce nie śpi, w Petersburgu organizowanych jest mnóstwo koncertów i przedstawień pod gołym niebem. W ramach Festiwalu Gwiazdy Białych Nocy można tu spotkać na żywo największych światowych artystów. Turyści mogą obejrzeć niesamowite spektakle operowe oraz przedstawienia baletowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Baletu. Szczególnie godny uwagi jest Szkarłatny Festiwal, przypadający zwykle na kulminacyjny okres Białych Nocy. To największa rosyjska impreza masowa, która gromadzi miliony widzów z całego świata. W tym czasie odbywają się koncerty, na niebie można obserwować zachwycający spektakl fajerwerków, a także piracką bitwę na wodach Newy.