Najpiękniejsze muzea w Petersburgu

Najpiękniejsze muzea w Petersburgu

Petersburg nie bez powodu przez wielu nazywany jest kulturalną stolicą Rosji. Znajdziemy tu muzea sztuki i kultury, muzea historii i polityki, muzea nauki, a także muzea biograficzne. Zwiedzenie ich wszystkich zdecydowanie nie jest możliwe w 3 dni, dlatego podpowiadamy, które najpiękniejsze muzea w Petersburgu warto wpisać na swoją wycieczkową listę do zwiedzania.

Najpiękniejsze muzea w Petersburgu

Petersburg to bez wątpienia miasto-muzeum, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jakie są najpiękniejsze muzea w Petersburgu? Z pewnością każdy turysta odwiedzający to przepiękne miasto będzie miał inne zdanie, jednak w tym wpisie zaproponujemy trzy te, które naszym zdaniem są szczególnie warte odwiedzenia.

Ermitaż

Jeśli planujesz odwiedzić muzea w Petersburgu, Ermitaż to pozycja obowiązkowa. To jedno z największych i jednocześnie najbogatszych muzeów na całym świecie i perełka wśród najpiękniejszych muzeów w Petersburgu. To skarbnica sztuki światowej, którą podziwiać można w zachwycających salach Pałacu Zimowego. Znajdziemy tu między innymi bogate zbiory Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Moneta, van Gogha, Rafaela, Rubensa, Tycjana, Picasso i wielu innych największych światowych artystów.

Muzeum Rosyjskie

To największe na świecie muzeum, które poświęcone jest sztuce rosyjskiej. Znajdziemy tu bogate ekspozycje ze wszystkich okresów historii Rosji – od twórczości dawnych Słowian i twórczości ludowej po sztukę współczesną. Wszystkie eksponaty znajdziemy w trzech połączonych ze sobą budynkach. Największy i najpiękniejszy z nich to Pałac Michajłowski, którego architektura i przepych robią niesamowite wrażenie na odwiedzających na równi ze znajdującymi się we wnętrzu eksponatami.

Muzeum sztuki współczesnej Erarta

To największe muzeum sztuki współczesnej w Rosji. Znajdziemy tutaj przede wszystkim rosyjską sztukę współczesną – od tej powojennej po najnowszą. Turyści mogą podziwiać tutaj między innymi ciekawe zdjęcia, rzeźby, obrazy, filmy, instalacje, a także inne niesamowite ekspozycje, które trafiają do szerokiego grona odbiorców. Oprócz eksponatów stałych muzeum często organizuje również wystawy czasowe, które są równie ciekawe i warte zobaczenia.

Inne warte uwagi muzea w Petersburgu

Jeśli tylko zostanie Ci odrobinę wolnego czasu, warto zobaczyć również inne muzea w Petersburgu. Godnymi uwagi pozycjami są bez wątpienia również: Muzeum Porcelany, Muzeum Artylerii, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Arktyki i Antarktydy, a także Muzeum Marynarki Wojennej. Lubisz chodzić własnymi ścieżkami? Czeka na Ciebie ponad 100 różnych muzeów – z pewnością znajdziesz tu idealne dla siebie!