Petersburg – co i gdzie zjeść?

Petersburg – co i gdzie zjeść?

Jadąc gdziekolwiek na wakacje stajemy przed jednym z najważniejszych pytań. Gdzie zjeść? Wiadomo, że chcemy jak najwięcej zobaczyć, marzą nam się długie spacery i nie zawsze chcemy wydawać pieniądze w hotelowej restauracji, gdy za jego murami jest tyle pięknych i wartych zobaczenia miejsc. Z pomocą mogą przyjść aplikacje czy też strony z ocenami restauracji w pobliżu, ale zamiast przeszukiwać kolejne strony, przeczytajcie lepiej naszej propozycje.

Zacznijmy od śniadania, które możecie zjeść w piekarni F.Volcheka. Jest to sieć z wieloma punktami w całym mieście, więc nawet jeśli zabraknie czegoś w jednym z nich – zawsze możecie poszukać kolejnej. Oferują szeroką gamę chlebów, bułek, drożdżówek, ciast i specjalności regionalnych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Można, wedle uznania, zarówno usiąść i wypić kawę, jak i wziąć ją na wynos.

Z myślą o portfelach warto odwiedzić sieciówkę barów mlecznych Stolovaya. Serwują prostą, regionalną kuchnię, a zamawiać można je przy półotwartym barze, płacąc na końcu przy kasie za wybrane rzeczy. Miejsce jest dość popularne ze względu na swoje ceny, ale też i smaczne dania, o czym świadczą bardzo dobre opinie gości. Dodatkowym atutem jest fakt, że lokale otwarte są zarówno w dzień, jak i w nocy, co oczywiście skierowane jest głównie do turystów Petersburga.

 

Phali Hinkali to kolejna pozycja na mapie, która ma kilka lokali. Wnętrza są przyjemne, ciekawe oraz nawiązują do gruzińskiej kuchni. Można tam zjeść zarówno śniadanie, lunch, jak i kolację, a szerokie menu zadowoli nawet najwybredniejszego klienta. Dbają również o to, by restauracja była przyjazna dla wegetarian i wegan oraz zawierała posiłki bezglutenowe.

Jeśli marzy Wam się jakiś tapas bar albo macie ochotę na przekąskę przed kolacją – świetnym miejscem będzie Jager Restopub. Różnego rodzaju grzanki, ziemniaki z kawiorem, małże, sałatki, a nawet żeberka. Menu jest bardzo rozbudowane i zachęca do spróbowania kilku rzeczy z karty, gdyż ceny są przystępne. Posiadają też sporą kartę alkoholi, ponad 100 piw do wyboru oraz Jagermaister, bez którego nie byłoby całego zamieszania.

Na koniec, dla tych, którzy liczą na bardziej wykwintną restaurację, chcieliby coś świętować, czy ich kubki smakowe są bardziej wymagające – warto zarezerwować stolik w Gogol. Utrzymana jest w eleganckim stylu XIX wieku na obraz przytulnego mieszkania pisarza Nikolaia Gogoli. Jak piszą na swojej stronie, chcieli odtworzyć atmosferę z książek, język epoki oraz wyjątkowość kuchni rosyjskiej. Po takim wstępie można spodziewać się o wiele wyższych cen od wcześniejszych pozycji, jednak warto odwiedzić to miejsce, choćby dla samego klimatu.