Petersburg – Miasto Białych Nocy

Petersburg – Miasto Białych Nocy

Petersburg bez wątpienia należy do najpiękniejszych miast w Rosji, a nawet na całym świecie. Turystów zachwyca między innymi swoim bogactwem, zabytkami, sztuką i przepychem. Od końca maja do połowy lipca trwają tu Białe Noce, które sprawiają, że miasto to nabiera jeszcze bardziej tajemniczego i romantycznego charakteru. Tu słońce nie zasypia, więc i miasto tętni nocnym życiem.

Fenomen Białych Nocy
Białe Noce to zachwycające zjawisko astronomiczne, w którym to dzień wygrywa z nocą. W tym czasie zmierzch bezpośrednio przechodzi w brzask, pozostawiając na niebie romantyczną różową poświatę. Nie zapadają tutaj całkowite ciemności, a niebo pozostaje jasne, ponieważ tarcza słoneczna chowa się za horyzontem bardzo płytko, a światło ulega rozproszeniu w górnych warstwach atmosfery. Choć to zjawisko astronomiczne występuje w miesiącach letnich w wielu państwach świata, to właśnie Petersburg słynie z licznych nocnych uroczystości, atrakcji i imprez kulturalnych, przez co to właśnie to miejsce nazywane jest często Miastem Białych Nocy.

Białe Noce w Petersburgu
Doceniane przez turystów z całego świata zjawisko Petersburskich Białych Nocy można zaobserwować tutaj między końcem maja a połową lipca. Jego apogeum przypada na drugą połowę czerwca – najczęściej jest to okres od 19 czerwca do 2 lipca. To właśnie w tym czasie miasto tętni nocnym życiem. Na ulicach spotkamy wówczas nie tylko turystów, ale i mieszkańców spragnionych nocnych atrakcji. To szczególny okres licznych wydarzeń kulturalnych, imprez, karnawałów, wydarzeń sportowych i ciekawych festiwali.

Nocne atrakcje Petersburga
Petersburskie Białe Noce to prawdziwa moc atrakcji kulturalnych, z których nie sposób nie skorzystać. W tym czasie wiele prestiżowych muzeów i galerii sztuki pozostaje otwartych również w godzinach nocnych, w ramach Długiej Nocy Muzeów. Spragnieni wrażeń turyści z pewnością docenią tu Festiwal Gwiazd Białych Nocy, w czasie którego można oglądać liczne wieczorne występy operowe i baletowe. Popularnością cieszy się ponadto Scarlet Sails, z pokazem wody i światła, ogromnym pokazem fajerwerków i ciekawymi koncertami.