Rezolucja RF nr 397 rządu Federacji Rosyjskiej

Rezolucja RF nr 397 rządu Federacji Rosyjskiej

Turyści dzielą się na dwie grupy. Pierwszą z nich stanowią osoby, które korzystają wyłącznie z usług biur podróży. Druga grupa natomiast to turyści, którzy wolą samodzielnie organizować swoje wyjazdy i zawsze chodzą własnymi ścieżkami. Jeśli należysz do tych wycieczkowiczów, którzy preferują zwiedzanie na własną rękę, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Rezolucja rządu RF nr 397 umożliwia turystom bezwizowe zwiedzanie Petersburga!

Rezolucja rządu RF nr 397
Miłośnicy podróży i spontanicznych wyjazdów nie muszą już martwić się o wizę, która do tej pory była niezbędna, by odwiedzić zachwycający Petersburg. Zgodnie z rezolucją rządu RF nr 397 z dnia 7 maja 2009 roku turyści zagraniczni oraz osoby, które nie posiadają obywatelstwa rosyjskiego mają możliwość przebywania na terenie Petersburga przez 72 godziny, bez wcześniejszego starania się o wizę turystyczną. 

Bezwizowe zwiedzanie Petersburga
By móc bezwizowo zwiedzać Petersburg trzeba spełnić kilka warunków:

Przede wszystkim należy przybyć do Petersburga na pokładzie promu Moby St. Peter Line. 
Rezolucja rządu RF nr 397 wskazuje, że w podobny sposób należy również opuścić to piękne miasto. Należy jednak zaznaczyć, że port startowy wycieczki i jej port końcowy mogę być różne. Turyści mogą wybierać tu między portami w Helsinkach, Tallinie i Sztokholmie. 
By bezwizowe zwiedzanie Petersburga było zgodne z rezolucją rządu RF nr 397 należy zadbać również o to, by być częścią zorganizowanej grupy wycieczkowej. Najłatwiejszym sposobem na spełnienie tego warunku jest wykupienie biletu turystycznej komunikacji miejskiej City Bus Tour. 
Ostatnim krokiem jest rezerwacja zakwaterowania w jednym ze współpracujących z armatorem przytulnych hoteli w mieście. Dzięki temu będziesz mieć blisko do niesamowitych atrakcji, które oferuje to piękne miasto.
Petersburg bez wizy – dla kogo?
Bezwizowe zwiedzanie Petersburga to przede wszystkim idealna opcja dla tych, którzy lubią swoje wycieczki marzeń organizować samodzielnie i nie wyobrażają sobie grupowego zwiedzania ze ściśle narzuconym harmonogramem przez biuro podróży. Jeśli należysz do osób, które lubią chodzić swoimi ścieżkami i poznawać najdalsze zakątki świata na własną rękę, z pewnością docenisz to rozwiązanie. Wszelkie formalności związane z wyjazdem do Petersburga możesz załatwić bezpośrednio przez naszą stronę internetową, bez wychodzenia z domu i płacenia prowizji biurom podróży!