Życie nocne w Petersburgu

Życie nocne w Petersburgu

Po długim zwiedzaniu w ciągu dnia, każdy marzy o odpoczynku. Jedni zostają w pokojach, korzystają ze spa lub innych dogodności hotelowych, a drudzy wolą odkryć miasto nocą i udać się do kilku lokalnych barów. Jeśli wybieracie się do Petersburga pierwszy raz i nie za bardzo wiecie, gdzie się udać, by nie pożałować, przedstawiamy Wam kilka propozycji wartych uwagi!

Buddha Bar w Petersburgu to lounge bar globalnej sieci. Pomimo, iż wszystkie restauracje zostały oparte o jednolitą koncepcję, każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy. W tym pięknym, rosyjskim mieście spotkamy się z dużą, czerwoną przestrzenią ze złotymi ornamentami i wzorami w stylu azjatyckim. Wystrój połączony z tradycyjną, egzotyczną muzyką daje niesamowity klimat. Buddha Bar posiada zarówno część restauracyjną, jak i tą bardziej klubową z dużymi barami i parkietem do tańczenia, dlatego każdy znajdzie tam dla siebie odpowiednie miejsce.

Modny klub Griboedov jest prawdopodobnie najstarszym podziemnym centrum wydarzeń kulturalnych i koncertów w Petersburgu. Posiada labirynt pomieszczeń, w tym: salę koncertową, bar, sofy i pokój, który pomieści aż 200 osób – trzeba przyznać, że jest to doskonałe miejsce na większe imprezy. Prócz głównego klubu, ma również swoje odłamy jak Griboedov Hill – całodobowa kawiarnia muzyczna, w której nie tylko zjemy, ale też posłuchamy setów świetnych DJ’ów czy obejrzymy transmisje sportową; oraz Bar Amsterdam – otwarty taras, działający głównie w lecie, gdzie goście mogą odpocząć, napić się kawy i porozmawiać.

Jeśli zależy Wam na młodym towarzystwie, tanich drinkach i dobrej zabawie – w tym pomoże Bar Fidel. Wnętrze zaprojektowane jest w stylu kubańskim z portretami Fidela Castro i sloganami na ścianach. Atmosfera baru jest przytulna, relaksująca, a wysokiej jakości muzyka przyciąga gości, nie tylko tych stałych.

Petersburg, jak każde większe miasto, ma w swojej ofercie wiele ciekawych barów, dyskotek, klubów, w których odpoczniemy po długim dniu, czy będziemy mogli tańczyć do rana. Nasze dwie ostatnie pozycje są bardzo od siebie różne, ale łączy je jedno – rzesza zadowolonych klientów oraz niezapomniane wieczory. Pierwszą z nich jest najsłynniejszy bar na świecie Coyote Ugly, który otwarty w Nowym Jorku w latach dziewięćdziesiątych szybko poszerzył swoją działalność na arenę międzynarodową i trafił również do Rosji. Ten bar w amerykańskim stylu proponuje świetną zabawę do białego rana, barmanki „coyote girls”, które są wizytówką tego miejsca i niezapomnianą atmosferę.

Poltavskaya 7 za to, to trochę bardziej ekskluzywne miejsce. Klub otwarty 24/7 ubarwia nocne życie w Petersburgu czterema przestrzeniami i najlepszą muzyką w mieście. Mały przedsmak można uzyskać wchodząc na ich stronę internetową i przesłuchując soundcloud z przyjemnym, autorskim setem. Niezależnie czy przyjdziemy do Poltavskaya 7 na lunch, drinka, shishę czy karaoke, odpowiednia oprawa umili nam pobyt. A jeśli to mało, dla panów mają strefę gier Sony PS4 oraz transmisje na żywo wydarzeń sportowych.

Mamy nadzieję, że ten mały przewodnik po niektórych klubo-barach okazał się przydatny. Na koniec nie można nie wspomnieć o atrakcji, która podbija serca nawet najbardziej niezdecydowanych osób - Pub Crawl Tour. Dlatego każdy, kto chciałby zobaczyć jak najwięcej i odwiedzić miejsca, o których nie wspomnieliśmy, powinien wybrać się na taką barową wycieczkę. W ten sposób może poznać też wiele ciekawych osób oraz zagłębić się w życie nocne Petersburga.